GODZINY OTWARCIA: PON. - PT. : 8:00 - 20:00 | SOBOTA: 8:00-16:00

Pytania i odpowiedzi

 1. Czym jest dekarstwo oraz czym zajmuje się dekarz?
  Dekarz jest rzemieślnikiem, który świadczy usługi, takie jak tworzenie, przeglądy oraz naprawa dachów. Korzysta on z następujących materiałów – strzechy, dachówek, blachodachówek, a nawet z kamienia. Blacharstwo i dekarstwo są zajęciami, których początek można prześledzić aż do XIX wieku.
 2. Jakie oferujecie usługi dekarskie?
  Usługi dekarskie wykonujemy w Poznaniu i okolicach, a zaliczamy do nich zarówno wykonywanie pokryć dachowych od podstaw, jak i ich kompleksowe naprawy. Pomagamy dobrać odpowiednie surowce budowlane oraz systemy, a także przygotowujemy obróbki blacharskie. Dodatkowo oferujemy także ocieplanie dachów czy oczyszczanie ich powierzchni z osadu organicznego i nieorganicznego.
 3. Czy zajmujecie się projektowaniem dachów?
  Tak, firma Dach-Buś projektuje, a następnie wykonuje dachy w Poznaniu. Korzystamy z różnorodnych technologii oraz materiałów, aby jak najlepiej dostosować nasze realizacje do oczekiwań klienta.
 4. Jak wygląda proces zakładaniu dachu?
  Naszą specjalizację stanowi dekarstwo, czyli wykonywanie pokrycia dachu z dachówek (ceramicznych lub cementowych), blachy (blachodachówek z miedzi, aluminium albo stali) lub papy. Doświadczeni profesjonaliści zajmują się także kwestiami dotyczącymi termoizolacji, czyli stworzenia warstwy izolacyjnej chroniącej przed utratą ciepła przez budynek. Dodatkowo oferujemy także inne usługi dekarskie – przede wszystkim prace wykończeniowe związane z montażem okien oraz rynien.
 5. Ile trwa montaż nowego dachu?
  Długość realizacji projektu jest uzależniona od wielkości budynku, wybranych materiałów i rozwiązań, a także od pogody. Podczas ustalania warunków współpracy z klientem zawsze przedstawiamy mu harmonogram prac oraz planowany termin ich zakończenia. W sytuacji, gdy tworzymy nowe dachy w trudnych warunkach pogodowych, zastrzegamy sobie możliwość wydłużenia prowadzonych prac.
 6. Co powoduje zniszczenie dachu?
  Na występowanie zniszczeń dachu wpływa wiele różnych czynników – począwszy od natury, a kończąc na nieprawidłowo przygotowanym pokryciu. Może on ulec awarii w przypadku zalegania oraz topnienia śniegu, co może doprowadzić do jego nieszczelności lub też paść ofiarą wichury czy uszkodzeń mechanicznych z nią związanych. Jeżeli dach przygotowywała mało doświadczona firma, mogła ona użyć nieodpowiednich materiałów lub popełnić błędy, które będą prowadzić do jego systematycznej degeneracji.
 1. Na czym polega naprawa dachów?
  Zajmujemy się kompleksową naprawą dachów w Poznaniu, aczkolwiek zakres naszych prac jest zawsze ustalany indywidualnie. W zależności od tego, z jakimi problemami borykają się klienci, a także jakiego typu usterki wystąpiły w pokryciu, konieczne może być wymienienie małego lub znaczącego fragmentu dachówek czy blachy. Staramy się uzupełnić wszystkie dziury w izolacji i pokryciu, a także zadbać o to, by elementy odprowadzające wodę były w pełni drożne.
 2. Jak wygląda ocieplanie dachów?
  Ocieplanie dachów, które wykonujemy w Poznaniu i okolicznych miejscowościach polega na stworzeniu szczelnej warstwy izolacji. Przed jej położeniem przygotowujemy kompleksowy projekt, który uwzględnia przerwy wentylacyjne, mosty termiczne czy materiały, które zostaną przez nas zastosowane.
 3. Dlaczego ocieplanie dachów jest tak ważne?
  Bez odpowiednio przygotowanej izolacji dachowej, budynek może tracić od 10 do 25% ciepła. Jest to szczególnie istotne w przypadku planowania ekologicznych i oszczędnych rozwiązań w zakresie centralnego ogrzewania, ale także wówczas, gdy właściciel chce przystosować poddasze do potrzeb mieszkalnych. Wówczas nie tylko ryzykuje ogromne utraty ciepła, ale także nie dostosowuje pomieszczenia do potrzeb termicznych przebywających tam osób.
 4. Jakie materiały są wykorzystywane do ocieplania dachów?
  Stosujemy zróżnicowane materiały, aby móc dostosować ich właściwości do pokrywy dachowej, a także przeznaczenia poddasza. W przypadku jego przystosowania do mieszkania, zaaplikujemy najwyższej klasy rozwiązania zapewniające wysoki komfort cieplny. Ocieplając dach korzystamy między innymi z mat wykonanych z wełny mineralnej, ze styropianu czy z pianki poliuretanowej.
 5. Czy posiadacie gotowy cennik swoich usług?
  W związku z tym, iż każdy projekt, którego realizacji się podejmujemy jest inny, nie posiadamy gotowego cennika. Każdy klient zainteresowany nawiązaniem współpracy z firmą blacharsko-dekarską Dach-Buś otrzyma indywidualnie przygotowaną wycenę. Koszt stworzenia czy naprawy dachu będzie uzależniony od jego powierzchni oraz zastosowanych technologii i materiałów.